Буремний Донбас: ШЛЯХ ДО МИРУ.

Антитерористична операція, збройний конфлікт…
Так по-різному називають події, що відбуваються нині на Сході України.
Події, що тримають у напрузі весь народ, забирають життя українських воїнів, нівечать їхні тіла.
Події, які не дають спокою жодному громадянину нашої країни, затьмарюють серця та бентежать душі, вбивають цивільне населення.
Однак уже зрозуміло, що ми є свідками й учасниками важливого етапу боротьби за суверенітет, цілісність і незалежність України.
Офіційний Наказ про початок антитерористичної операції на сході України підписаний 14 квітня 2014 р. № 405/2014.
Луганський обласний краєзнавчий музейне залишається осторонь трагічних подій на Донбасі.
17 грудня 2015 року в музеї було відкрито постійно діючу експозиційну виставку «Буремний Донбас: ШЛЯХ ДО МИРУ».
Перші експонати, які надійшли до музею, пахли димом і смертю.

Вони були вихоплені з полум’я бою.Серед нихостанки смертоносної зброї (Граната Ф-1, Осколково-фугасно-запальний снаряд (ОФЗС),протитанкова граната ПГ – 7С, транспортно-пусковий контейнер ракети «Конкурс – М» (ПТУР), реактивна протитанкова граната РПГ – 22 «Нетто» тощо),фотографії, на яких зображені події з бойових місць та життя мирного населення, фотографії військових, які загинули в бою за незалежність України.
В експозиційному залі представлені речи особистого вжитку (сітка маскувальна, польова плитка, фляга для води, військовий столовий прибор, котєлок,кітель, фуражка, сорочка (хакі)), книги, вирізки з газет, Прапор України тощо).
В залі представлена унікальна художня композиція символ миру «Троянда пам’яті. Люди, будьте пильними», подарунок військових.
Автор композиції: Спасенніков Василь, солдат за мобілізацією сектору «А» полку спеціального призначення.

Ми впевнені, що Україна поверне собі мир завдяки силі та жертовності найкращих своїх синів і доньок, а також завдяки небайдужості мільйонів українців, які нині всіма силами допомагають боротьбі. І нехай на цьому шляху ми будемо, як ніколи, мудрими та єдиними.