white_search.png
white_info.png
Ласкаво просимо відвідати наш музей.Ми відкриті щодня з 9:00 до 17:00, у вихідні та великі свята працюємо за домовленістю.
white_star.png

Природа рідного краю.


Луганщина вигідно вирізняється серед інших областей тим, що на її території зосереджені зовсім різні ландшафти.
Територія Луганської області –хвиляста рівнина на лівобережній частині долини Сіверського Дінця.
На півдні розташований Донецький кряж.
В лівобережній частині області простягається Старобільська рівнина.
На крайній півночі в межі області заходять вибалки Середньоруського узгір’я.
Природно-заповідний фонд Луганщини складають 135 об’єктів, які розташовані на площі 185 тис. га. Він включає 6 територій загальнодержавного та 129 – місцевого значення. Серед них 1 природний заповідник, 1 регіональний ландшафтний парк, 45 заказників, 61 пам’ятка природи 9 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва та 18 заповідних урочищ.
Ботанічнийзаказник Юницькогознаходиться на території сучасно Біловодського району, створенийу 1892–1910 рр. за ініціативою профессора Докучаєва для збереження рослинного і тваринного світу.
Комплексна пам’ятка природи Айдарська тераса – мальовнича вікова діброва з багатою фауною та флорою в заплаві р.Айдар.
Які експонати з природи нашого краюможна подивитися в музеї?
В залі «Природа рідного краю» Луганського обласного краєзнавчого музею представлені цікаві експонати тваринного світу.
Фауна області представлена деякими степовими і лісовими тваринами. На території області зустрічається один вид круглоротих, 43 види риб, 9 видів земноводних, 12 видів плазунів, 246 видів птахів та 63 види ссавців.
В музеї знаходяться такі експонати:кабан, свиня дика, білка, лось, олень, єнотовидна собака, байбак, вовк, нутрія, куниця лісова, з дрібних тварин: їжак, тхір, байбак.
В Луганській області мешкають близько 370 видів птахів, серед них такі рідкісні види як: дрофа, рожевий шпак, дятел червоноголовий та інші, що занесені до «Червоної книги України» та хижі птахи: коршун, лунь луговий, лунь степовий, копчик, конюк, яструб, пугач, сова вухата.
В міських парках гніздяться горлиці, великі синиці, горобці, шпаки, ворони, голуби, стрижі.
В степах мешкають жайворонки, вівсянки, перепела, куропатки, малинівки, славки.
Лісові птахи – зозуля, дятел, удод, іволга, сойка, зяблик, вівчарик, соловей, дрізд співочий та дрізд чорний, фазан, омелюхи, дубоніс, крутоголовка.Дуже різноманітний видовий склад птахів водоймищ і берегових заростей.
Більшість з них мають різноманітні пристосування до свого способу життя: шкірна перетинка, натягнута між пальцями, щільне оперення та розвинена куприкова залоза.До класу водоплавних птиць належать: качка-широконоска, качка-кряква, чирок, огар, водна курочка-лисуха.
У берегових заростях мешкають: біла та мала чаплі, очеретянка велика, лелека, вальдшнеп, кроншнеп, ходулочник, перевозник, поручайник, крачка, бугай, дупель.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить