ВОРКШОП “СУЧАСНІ МЕТОДИ РОБОТИ МУЗЕЮ”

З 21 по 24 лютого 2017 року у рамках проекту «Музей відкрито на ремонт: Слов’янськ, Лисичанськ» на базі Слов’янського краєзнавчого музею проходив воркшоп «Сучасні методи роботи музею» для музейних працівників Луганського та Донецького регіону. В роботі воркшопу взяли участь і наукові співробітники Луганського обласного краєзнавчого музею.

У рамках воркшопу були представлені результати першого етапу проекту «Музей відкрито на ремонт», який проходив із листопада 2016 року по лютий 2017 року у Слов’янському та Лисичанському краєзнавчих музеях. У програмі воркшопу презентація сучасної техніки та її можливостей для музейних досліджень і просвітницької діяльності, яку отримала «Музейна лабораторія» Слов’янського краєзнавчого музею від проекту «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI)» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Представлено збірник методичних порад із сучасних методів роботи у музеї від експертів музейної справи, комунікацій та сучасних митців. Окрім того, відбувся ряд лекцій, дискусій та обговорень на тему осучаснення методів та форматів роботи музею (виставкова діяльність; робота з фондами; дослідницька, просвітницька, комунікаційна функції музею).

Спікерами воркшопу стали запрошені експерти у сфері комунікацій, митці, представники музеїв та культурних інституцій: Національний художній музей України, Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького, Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал», Український Інститут Історії Моди та інші.

Учасниці та учасники воркшопу обмірковували роль музею як простору для формування спільноти, говорили про важливість музею не тільки як місця зберігання, а й спілкування і співпереживання з керівницею Центру урбаністичних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія» Владиславою Осьмак, розглядали результати виставки-дослідження «Україна – Бельгія: історія взаємовідношень. Кінець ХІХ ст. - поч. ХХ ст.» зі старшим науковим співробітником Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького Валентиною Лазебник, обговорювали підсумки проекту «Музей відкрито на ремонт».

За результатами роботи воркшопу найактивнішим музеям було презентовано цифрові мікроскопи. Луганський обласний краєзнавчий музей в числі «щасливих» володарів подарунку.